Komora Normobaryczna

Komora normobaryczna

Komora Normobaryczna - usługa dostępna od wrzesnia 2021r

Normobaria – stan ciśnienia atmosferycznego najbardziej sprzyjający zdrowiu i długowieczności człowieka, wynoszący ok. 1500 hPa.

Komora Normobaryczna jest dobrym sposobem wspomagania kondycji fizycznej, odporności organizmu i ogólnej poprawy zarówno samopoczucia jak i stanu zdrowia naszych bywalców. Atmosfera w Komorze jest bezpieczna dla człowieka, nie ma ograniczenia czasu przebywania w przeciwieństwie do hiperbarii gdzie czas przebywania jest ściśle limitowany i pod nadzorem lekarskim. Komora Normobaryczna rozmnaża komórki macieżyste tym samym przedłuża życie.

Tlen + dwutlenek węgla + wodór to nasza formuła na zdrowie!

 1. Wiadomo jak potrzebny jest nam do życia tlen. Jest to jeden z podstawowych pierwiastków, bez których nie jesteśmy w stanie funkcjonować. Niestety tlen w powietrzu nas otaczającym ma coraz więcej zanieczyszczeń przez co jest trudniej przyswajalny i ciężej go w pełni wykorzystać. W komorze podajemy w podwyższonym ciśnieniu tlen z odpowiednią mieszanką gazów, która ułatwia jego lepsze rozprowadzanie do wszystkich komórek organizmu.
 2. Dodatkowo dwutlenek węgla w odpowiednim stężeniu pozwala na rozszerzenie naszych naczyń krwionośnych i łatwiej ułatwia „oddawanie” tlenu z krwi do komórek przez co tlen może dotrzeć we wszystkie rejony, do których w normalnych warunkach nie dociera w odpowiedniej ilości. Jest dla organizmu tak samo cenny i niezbędny jak tlen.
 3. W Komorze dodatkowo mieszanka gazów jest wzbogacona o cząsteczkowy wodór, który jest niezwykle skutecznym antyoksydantem, czyli zwalcza wolne rodniki bezpośrednio przyczyniające się do starzenia wszystkich komórek ciała. Działanie komory jest więc pewnego rodzaju detoxem – oczyszczeniem.

Lepiej oczyszczony i dotleniony organizm sprawniej radzi sobie z wszelkimi dolegliwościami i chorobami. Poprzez przebywanie w normobarii komórki stają się znacznie lepiej dotlenione, rany goją się szybciej i zwiększa się ilość komórek macierzystych. Komórki macierzyste z kolei są wykorzystywane w procesach regeneracyjnych tkanek i narządów. Przyspieszą likwidację obrzęków, wspomagają odnowę tkanek i ich gojenie.

Często osoby uczęszczające na sesje same są zdumione efektami i poprawą ich stanu zdrowia oraz samopoczucia. Do tego należy doliczyć doborowe towarzystwo, interesujące i ciekawe rozmowy odnośnie zdrowia i wymianę doświadczeń między klientami.

Badania naukowe wykazują, że terapia podwyższonym ciśnieniem powoduje między innymi następujące pozytywne rezultaty:

 • Zmniejsza stany zapalne przez dotlenienie wszystkich komórek
 • Przyspiesza rozwój nowych naczyń krwionośnych
 • Pobudza regenerację nabłonków
 • Działa stymulująco na komórki skóry - fibroblasty. Pobudza w ten sposób produkcję kolagenu i elastyny, które zapewniają elastyczność skóry
 • Spowalnia starzenie się organizmu
 • Znacząco zmniejsza czas obrzęku uszkodzonych tkanek
 • Zwiększa aktywność osteoblastów i osteoklastów - komórek odpowiedzialnych za zdrowie kości
 • Poprawia dostarczanie składników odżywczych nawet do odległych i niedotlenionych komórek ciała
 • Poprawia krążenie krwi
 • Zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną organizmu oraz zdolność do zapamiętywania
 • Zdecydowanie poprawia dotlenienie wszystkich komórek a tym samym naturalną regenerację organizmu
Cena seansu 2h kosztuje 160zł
Pakiet 5 wejść po 2h  kosztuje 600zł
Dzieci do lat 14 z dorosłymi bezpłatnie.
Seans nocny 8h kosztuje 500zł
Zapisy 505-218-500

DANE KONTAKTOWE:

Ośrodek Beskid Korbielów
Graniczna 17
34-335 Korbielów
www.osrodek-beskid.pl
kontakt@osrodek-beskid.pl

Tel. kontaktowy:
+48 505-218-500

NUMERY KONT:

PLN:
04 1090 1838 0000 0001 4857 8381

EUR:
05 1090 1838 0000 0001 4857 9624

Wypoczynek i Zdrowie Sp. z o.o.
NIP 6793119519